17 Şubat 2014 Pazartesi

Haftanın Özeti (10-16 Şubat 2014)

* yorgan döşek hasta olmak
İkinci dönemin ilk haftasını geride bıraktık. Benim için Pazartesiden sonrası kabus gibiydi. Salı sabahı ateşler içinde, boğazım şişmiş ve vücudumda her noktada bir başka ağrıyla uyandım. Salı günü gittiğim aile hekimimiz durumun hiç iç açıcı olmadığını ve ilaç tedavisine başlamamız gerektiğini, bu hafta dinlenmemin iyi olacağını söyleyip 4 günlük rapor ve antibiyotik iğne yazılı reçeteyle beni eve gönderdi. Sabah akşam iğne oldum ve neredeyse 48 saat yataktan çıkamadım. Perşembe günü biraz toparlar gibi oldum ama yine de kendimi iyi hissediyorum diyebildiğim gün Cumartesi oldu. Velhasıl yeni bir haftaya hazırlandığım şu dakikalarda oldukça iyi hissediyorum kendimi. Haftayı üç puanla geçirdikten sonraki pazartesiler, kısmen sendromsuz geçiyor zaten. Yine de bu hafta temkinli olmakta fayda var.


Ateşimin olmadığı günler TV karşısında, kanepede dinlenirken biraz kış olimpiyatlarında (sochi2014.ru) neler oluyor diye baktım. Özetlemek gerekirse, 22. Kış Olimpiyatları 70 milyonluk Türkiye'nin 6 sporcuyla, 36 bin nüfuslu Lihtenştayn' ın (kopyala+yapıştır yaptım) 4 sporcuyla katıldığı bir organizasyon. Zannımca, vicdanlı her vatandaşın bu durum karşısında bir nebzecik yüz kızartıcı bir suç işlemiş hissine sahip olması gerekiyor. Mevcut durumun akla getirdiği ilk şey olimpiyat ve spor ruhunun kazandırılmasında eğitim politikamızın yeri desek hata etmiş olmayız sanırım.

Yarın yoğun bir gün olacak gibi görünüyor. Bir ihtimal İç İşleri Bakanı ile M.E. Bakanı okulumuzda Fatih Projesi kapsamında tablet dağıtacaklar. Onların programı müsait olmazsa, sanırım Erzurum Valisi bu dağıtım törenine katılacak. 81 ilde eş zamanlı yapılması beklenen bu törenin yarın için okulumuzdaki en önemli gündem maddesini oluşturacağı muhakkak. Bakalım okulda nasıl koşuşturmalı bir ortam bizi bekliyor?

Önümüzdeki haftanın özetinde görüşmek üzere... İyi bir hafta dilerim...Hiç yorum yok:

Yorum Gönder