31 Mart 2012 Cumartesi

Comenius Hizmet İçi Eğitim Faaliyeti Başvuru Formu

Katıldığım HIE kursuyla ilgili blogda deneyimlerimi, görüşlerimi paylaşmış ve gidecekler için tavsiyelerde bulunmuştum. (ilgili yazı 1 - ilgili yazı 2). Başvuru günü yaklaşınca (2012 Comenius HIE Faaliyeti 2.dönem başvuruları için son başvuru tarihi  30 Nisan) bu başlıklara talep artıyor ve gerek sayfadaki yorumlar, gerek mail veya facebook yoluyla başvuru formumu gönderip gönderemeyeceğimi soran pek çok mail alıyorum. Daha önceki talepleri geri çevirmiştim ve gerekçe olarak da herkese formu gönderdikten sonra çok kullanılması sebebiyle yarardan çok zarar verecek olmasıydı.

Benzer maillerin sıklığı artınca, bu taleplere yanıt vermek amacıyla başvuru formunun ekran görüntülerini paylaşmaya karar verdim. Yalnız örnek olsun diye kullanmanızı, sadece sizin değil, onlarca adayın da bu form ve/veya benzerlerini örnek olarak kullanacağını, özgünlüğün size artı puan kazandıracağını da hesaba katarak, içeriğe çok takılmamanızı öneririm. Ne gibi şeyler yazılabilir diye bakın ama bence daha dolu dolu ve özgün yazmanızda fayda var. Zira bu form o dönemde beni kursa götürecek puanı aldı ama şimdi almayabilir.

 Başvuran adaylara başarılar dilerim. Umarım keyifli bir tecrübe olur sizin için.6 yorum:

 1. teşekkür ederiz hocam örnek olacaktır...

  YanıtlaSil
 2. özgür hocam paylaşımınız için teşekkürler...ezgi

  YanıtlaSil
 3. Mrb hocam, bende bugün 3. döneme aynı kursa başvurdum ancak yol masrafı 550 Euro yu geçemez yazdığı için o kadar yazabildim ancak viza ücreti yazmamışım 100 Euro ya kadar yazabiliyormuşuz. sizin form da da göremedim. kabul edilirsem yeterli olur mu ya da sonradan viza için ücret talep edebilir miyim bir bilginiz var mı

  YanıtlaSil
 4. @aygün, @Adsız, Rica ederim.

  æAdsız, bildiğim kadarıyla sonradan vize ücreti talep edilemiyor. Yalnızca bütçenin sonradan ödenecek %20'lik kısmını alacaksınız şayet uçak masraflarınız 550€'yu bulursa.

  Ben başvururken vize ücretinin talep edilemeyeceğini zannediyordum. Bu konuda sanırım eksik bilgiye sahiptim. Ya da o zaman gerçekten talep edilemiyordu. Çok net hatırlayamıyorum işin açıkçası. Sizin payınıza düşen hibeden (cepten yani) kullanacaksınız artık. Başarılar dilerim.

  YanıtlaSil
 5. teşekkürler hocam bu dönem çok ümitli değilim açıkcası ama bir dahaki sefere daha güzel bir form dolduracağıma inanıyorum ancak yine de belli olmaz.

  YanıtlaSil